1. Przejdź do menu
  2. Przejdź do treści
  3. Przejdź do stopki

ALGORYTM: Krótki Przewodnik po e-Zdrowiu

Cyfryzacja to duże wyzwanie. Poradnik „jak to ugryźć?”- na swoją skalę - nie mniejsze.
Zwykle przystępując do opisania czy wytłumaczenia obszernego tematu podejmujący się tego zadania musi wybrać kryterium, według którego będzie zagadnienie tłumaczył. W tym wypadku przyjęliśmy kryterium terminów wymagalności poszczególnych obowiązków.

Krótki przewodnik po e-zdrowiu.

Pierwszym czekającym nas wszystkich obowiązkiem jest przejście w styczniu 2020 r. na wystawianie recept elektronicznych. Dlatego pierwszy schemat naszego poradnika to „jak poradzić sobie z receptą?”.

Co dalej?
Ważne aby nasz Czytelnik wiedział, że z wyjątkiem recept i skierowań nie ma jednego uniwersalnego terminu, po którym papierowa dokumentacja nie może być dłużej prowadzona i musi ją zastąpić dokumentacja elektroniczna.

Teoretycznie, w przypadku każdego dokumentu termin ten może być inny

Pomimo, iż wszystkie materiały zamieszczone są na części serwera NIL, jakim zarządza Komisja Stomatologiczna, przewodnik może być przydatny nie tylko stomatologom. Adresowany jest bowiem w pierwszym rzędzie do wszystkich, którzy prowadza podmioty i praktyki nieposiadające napisanego pod potrzeby danego podmiotu programu do dokumentacji medycznej.


Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej

Przewodniczący Zespołu ds. Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.

Andrzej CisłoPełny materiał tutaj: https://stom.hipokrates.org/edm/algorytm/

Opublikował: Alicja Szczypczyk

Data: 2019-08-21 13:35:16